"Powietrze i woda" - konkurs matematyczno-przyrodniczy

20 lutego 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Opolu odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy „Powietrze i woda”.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Marynowicz z klasy VIb, Marta Wiśniewska z klasy VIc i Przemysław Wójcicki z klasy VIa.

Byliśmy jednym z ośmiu zespołów, które tego dnia sprawdzały swoją wiedzę w zakresie przyrody i matematyki. Konkurs składał się z wielu etapów. Oprócz wiedzy, sprawdzano też spostrzegawczość. Uczniowie gimnazjum przygotowali wiele ciekawych doświadczeń fizyczno-chemicznych na bazie których uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali grupowo ciekawe problemy przyrodnicze.

Mimo bardzo wyrównanej walki nie udało nam się obronić podium. Zajęliśmy ostatecznie czwarte miejsce.

Przegraliśmy 1,5 punktem w stosunku do szkoły, która zajęła trzecie miejsce i 2 punktami w stosunku do szkoły, która zdobyła drugie miejsce.

Doświadczenie jakie zdobyli uczestnicy tego konkursu, jeśli chodzi o wiedzę szczególnie przyrodniczą, było jednak bardzo cenne.

Opiekunkami uczniów są panie: Beata Wojciechowska-Szulecka i Justyna Wolska.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Justyna Wolska
FOTO: mgr Izabela Kamińska