Zabawy Andrzejowe w klasie 1C

29 listopada uczniowie klasy 1 c poznawali tradycje i zwyczaje związane z obchodami andrzejek. Dzieci dowiedziały się, że jest to święto, którego historia w Polsce sięga XVI wieku. Wierzono wtedy, że w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja, duchy błąkające się po ziemi w jesienne wieczory mogą pomóc w odczytaniu przyszłości.  Dawniej  wróżby andrzejkowe miały  charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt.  Początkowo traktowano je  bardzo poważnie,  jednak współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadząca zarówno dziewczęta jak i chłopców.

Uczniowie naszej klasy wzięli udział w  zabawach : serca z imionami, worek z wróżbą, spacer butów, wędrujące kubeczki. Było dużo  radości  i wspólnej zabawy, a na twarzach dzieci gościły uśmiechy.

Opracowanie i fotorelacja: mgr Dominika Waluś