Mikołaj w klasie 1b

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach  dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

W tym dniu klasa 1b była w kinie na filmie „Uratować Polly”. Dzieci były bardzo wzruszone losem cyrkowego kucyka. Mocno trzymały kciuki, by konik ocalał. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Po powrocie do szkoły czekał na nas Mikołaj, który wręczył nam słodkie upominki. Zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

W klasie czekała na nas kolejna słodka niespodzianka od św. Mikołaja.

Był to dzień uroczy, magiczny.

A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolędy i śniegu oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych, z rodziną wokół wigilijnego stołu.
A więc wszyscy czekamy już teraz na upragnione Święta Bożego Narodzenia i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!

Opracowanie: mgr Ewa Knaś