Wyjście klasy 3c do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 klasy trzecie wezmą udział w projektach „Pryzmaty teatralne” oraz „Horyzont. Edukacja” organizowanych przez Centrum Edukacji Kulturalnej przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Nasi uczniowie będą mogli brać aktywny udział w zaproponowanych wydarzeniach, rozwijać kompetencje artystyczne i kulturowe, pobudzać własną kreatywność, wrażliwość.

8 września klasa 3c uczestniczyła w czytaniu performatywnym sztuki „Kocham Cię”.

Sztuka stanowiła poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czym jest miłość, jakie stany emocjonalne się z nią wiążą, czym różni się od przyjaźni, co jest lub nie jest jej przeciwieństwem, a także to, jak zmienia się wraz z wiekiem osób, które ją przeżywają.
Ważnym tematem sztuki było także dorastanie – doświadczanie zmian, jakie zachodzą wewnątrz młodej osoby, jej sposobu rozumienia i przeżywania wydarzeń zewnętrznych i własnych uczuć.

Po czytaniu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z odtwórcami głównych ról oraz reżyserką, podczas którego aktorzy odpowiadali na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

Było bardzo ekscytująco!

Opracowanie: mgr Dominika Waluś