Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie 2d

„Pisanki, pisanki, jajka malowane .
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, które kojarzą się z wiosną, radością i kolorami.

Uczniowie z 2d zastanawiali się jak udekorować pisanki?
Garść inspiracji przedstawiła im p. Aleksandra Ciapka - florystyka, zaproszona do klasy 2d na wielkanocne warsztaty plastyczne.

Na początku p. Aleksandra opowiedziała o pracy florystyki i pokazała kilka swoich prac. Następnie przedstawiła różne pomysły ozdabiania jajek. Później była już praca i zabawa w zdobienie jajek wielkanocnych. Dzieci miały oryginalne pomysły oraz różności do dekoracji jajek. Stwierdziły, że jajka nie muszą być nudne, smutne i dlatego zastosowały „śmieszne dekoracje”.

Wykonane przez nich pisanki wzbudzały zachwyt i przykuwały uwagę. Dzieci zabrały je do ozdobienia świątecznego stołu.

Pani Aleksandrze pięknie dziękujemy!

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt !

Opracowanie: mgr Urszula Długosz