Święto 11 listopada w Małej Dwójce

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Dzisiaj cieszymy się, że możemy żyć we własnym, wolnym kraju, i że możemy spokojnie się uczyć, pracować i sami o sobie decydować. Aby przetrwał nasz naród musimy szanować naszą historię i tradycję. Dlatego oddajemy cześć bohaterom i doceniamy to, że mamy swój język, swoją flagę i tożsamość.

W tym roku pandemia również  nie przeszkodziła uczniom Małej Dwójki w uczczeniu tego Święta.

Dzieci wszystkich klas I - III wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Polska – Moja Ojczyzna”. Konkurs odbył się w szkole, podczas zajęć lekcyjnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do rywalizacji, a prace przez nie wykonane wyrażały miłość do swojej Ojczyzny.

Wśród wielu prac nagrodzono te, które wyróżniały się szczególnie pomysłem, wykonaniem oraz estetyką.

Oto nagrodzone prace:

• Klasy pierwsze

I miejsce: Arletta Sapok z klasy 1b

II miejsce: Natalia Czerwińska z klasy 1c

III  miejsce: Kalina Kaleta z klasy 1a

• Klasy drugie

I miejsca: Zofia Kowczyk z klasy 2b, Bartosz Trzciński z klasy 2c

II miejsce: Iga Sobocińska z klasy 2c

III miejsce: Katarzyna Malinowska z klasy 2a

Wyróżnieni:

Kamila Gogolok z klasy 2d

Magdalena Plachimowicz z klasy 2d

Kira Tiukhai z klasy 2b

• Klasy trzecie

I miejsce: Michalina Cybula z klasy 3c

II miejsce: Teresa Oloś z klasy 3d

III miejsce: Maja Sikorska z klasy 3c

Wyróżnienie:

Nikola Wiśniowska z klasy 3a

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: mgr Kamila Wójcik, mgr Bożena Kęs, mgr Dominika Waluś, mgr Urszula Jonczyk