„Bądź bezpieczny”

Miesiąc wrzesień w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu upłynął pod hasłem „Bądź bezpieczny”.

W ramach tej akcji nauczyciele informowali uczniów o zasadach bezpieczeństwa panujących na drodze i w szkole. W szkole odbywały się spotkania z policjantami z Miejskiej Komendy w Opolu, podczas których opowiadali uczniom, jak należy bezpiecznie się zachowywać w szkole i w domu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką bezpieczeństwa, zadawali funkcjonariuszom dużo pytań. Uczniowie klas pierwszych przez policjantów zostali obdarowani książeczkami o tematyce bezpieczeństwa. Dodatkowo wraz z wychowawcami uczyli się jak przechodzić przez ulicę, gdy nie ma na niej sygnalizacji świetlnej - ćwiczenia te odbywały się na przejściu dla pieszych znajdującym się przed naszą szkołą. Wszystkie poznane zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i domu zostały utrwalone na gazetce tematycznej znajdującej się w holu szkoły.

Opracowanie: mgr Kamila Wójcik, mgr Lucyna Mazur