Pasowanie na czytelnika 1b

W środę 3 lutego uczniowie klasy 1 "B" zostali zaproszeni do biblioteki na uroczyste Pasowanie, na Czytelnika. Wszystkie dzieci były zachwycone naszą szkolną biblioteką, jej kolorowym wnętrzem, wygodnymi pufami, ale przede wszystkim największy zachwyt w dzieciach wzbudziła  ilość książek, które ujrzały. Dzieci z otwartą buzią chodziły i oglądały półki i kolorowe książki na nich stojące i nie mogły uwierzyć, że każdą mogą pożyczyć i przeczytać.
W czasie uroczystości odgadywano zagadki związane z bajkowymi bohaterami literackimi, omówiono zasady wypożyczania książek z biblioteki, a także jak należy obchodzić się z książką i czego absolutnie robić nie można. Wszyscy złożyli przyrzeczenie na "Wielką Księgę" i zostali przez panią bibliotekarkę pasowani na czytelnika.
Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki oraz Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut
Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” z projektu realizowanego ze
środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN.
Każdy uczeń mógł wypożyczyć książkę, którą sobie wybrał.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs