64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego

.:OPRACOWANIE: p. Roman Stelmaszyk

8 czerwca 2018 r. zorganizowaliśmy wyjazd do Chorzowa na Stadion Śląski. Była to nagroda dla 46 medalistów Wojewódzkich Finałów Igrzysk Dzieci za rok szkolny 2017/2018.

Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu, a szczególnie z naszym olimpijczykiem p. Januszem Trzepizurem, dostaliśmy wejściówki na jedną z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce w 2018 r.

Wyjazd uczniów na 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego był świętem sportowym dla jego uczestników. Jeszcze przed rozpoczęciem memoriału uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu, jak przystało na prawdziwych sportowców, bawili się w miasteczku lekkoatletycznym zorganizowanym wokół stadionu. O godzinie 16:00 zasiedliśmy na trybunach i z godzinnym opóźnieniem oklaskiwaliśmy największe gwiazdy światowej i krajowej lekkoatletyki.

Burza i ulewa nie przeszkodziły w osiągnięciu trzech najlepszych wyników w światowych rankingach lekkoatletycznych (o czym więcej możecie przeczytać po kliknięciu tutaj). Niestety z powodów organizacyjnych musieliśmy po godzinie 19:00 wracać do Opola i o niektórych wynikach dowiedzieliśmy się w drodze powrotnej.

Mimo wszystko był to fantastyczny wyjazd na okazały stadion, który po remoncie robi niesamowite wrażenie, a cel został osiągnięty – uczymy się oglądać na żywo światowe zawody lekkoatletyczne.

Bezpiecznie uczniów zawieźli oraz przywieźli z „Kotła Czarownic” Stadionu Śląskiego w Chorzowie: p. Bogusława Westenholz, p. Małgorzata Janas, p. Agnieszka Melnarowicz, p. Patrycja Gabor, p. Grażyna Danielko i p. Roman Stelmaszyk.

GALERIA ZDJĘĆ:.