PEGO Mini Handball Ligi 2016 - Finał Wojewódzkiego Turnieju Piłki Ręcznej

W niedzielne przedpołudnie 12 czerwca 2016 r. w Hali Gwardii odbył się Finał Wojewódzkiego Turnieju Piłki Ręcznej PEGO Mini Handball Ligi 2016, podczas którego rywalizowało 10 zespołów szklonych, w tym reprezentacja naszej szkoły – Zespół „Niebieskich”.

Zespół „Niebieskich” w Półfinale podejmował Publiczną Szkołę Podstawową nr 24 z Opola, którą w zaciętej walce pokonał 19:13 i tym samym w kapitalnym stylu zameldował się w Finale.

W rozgrywce finałowej zmierzyliśmy się z obrońcą trofeum z Kolonowskiego. Starcie to było godne mistrzów. „Dwójka” i Kolonowskie pokazały szczypiorniak na najwyższym poziomie z fantastycznymi bramkami, niesamowitymi paradami bramkarskimi oraz z akcjami, którymi nie powstydziłyby się najlepsze zespoły dziecięce w naszym kraju. Walka obu drużyn była niezwykle wyrównana.

Ostatecznie nasi chłopcy, po raz pierwszy odkąd uczestniczy w Turnieju szkoła, uplasowali się na podium i to z tytułem Wicemistrza – wielkie brawa!

To jeszcze nie koniec tytułów. Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik Kamil Semczuk, a koronę króla strzelców zgarnął… również nasz zawodnik Wiktor Andruszko.

Więcej zdjęć i informacji na: facebook.com/PEGOMiniHandballLiga/

OPRACOWANIE INFORMACJI: p. Agnieszka Urbanek