Dzień Dziecka "Euro 2016"

Dnia 2 czerwca 2016 r. na stadionie „Odry” odbyły się zawody dla dzieci szkół podstawowych w formie zabawowej.

Spotkało się 16 szkół. Każdą ze szkół reprezentował zespół złożony z 12 osób (6 dziewczynek i 6 chłopców, odpowiednio parami z klas I – VI)

Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Jaszczyk, Agata Brzozowska, Daria Bilińska, Kacper Łyszczarczyk, Oliwier Sośnicki, Ewa Juszczak, Kajetan Picher, Paulina Konfisz, Zosia Bobrowska, Franek Bobrowski, Mikołaj Rapp, Helena Zapotoczna, Adam Fąferko (rezerwowy).

Szkoły brały udział w 4 konkurencjach:

• Zabawy bieżne
  • Mecze piłki nożnej
  • Przeciąganie liny
  • Loty gołębi

O miejscu decydowała łączna punktacja wszystkich konkurencji. Do wygrania była suma 1200 zł. za pierwsze miejsce, 1000 zł. – drugie miejsce, 800 zł. – trzecie miejsce.

Nasi zawodnicy spisali się na medal. W każdej konkurencji dali z siebie wszystko. Niestety nie można tego samego powiedzieć o „naszym gołębiu” – Belg – nr 3-13-3021158, którego „szczęśliwie” wylosował Dyrektor Roman Stelmaszyk. Nasz gołąbek „złamał zasady” i jako jedyny nie doleciał!

Na gołąbka jednak już się nie gniewamy, ponieważ pomimo całego zamieszania z jego strony nasz zespół wrócił do szkoły z nagrodą 1000 zł. (zajmując drugie, piękne miejsce za Publiczną Szkołą Podstawowa nr 16, a przed Publiczną Szkołą Podstawowa nr 14).

Serdecznie wszystkim gratulujemy. Za rok wybieramy się ponownie na zawody, ale już z własnym gołębiem.

Opiekunami zespołu byli: mgr Małgorzata Janas oraz mgr Roman Stelmaszyk.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Janas
FOTO: mgr Małgorzata Janas