XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej odbył się 18 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego.

W budynku mieszczącym się przy ulicy św. Wojciecha spotkali się uczniowie 9 opolskich szkół podstawowych, by wspólnie przeżyć niezwykłą lekcję patriotyzmu. Uczestnicy mieli okazję do wysłuchania wielu niezwykłych utworów poetyckich, często w zaskakujących interpretacjach.

Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Orlikowska, uczennica klasy VIc oraz Julia Wilczyńska, uczennica klasy VIa.

Julia pięknie wyrecytowała „Gawędę o miłości ziemi ojczystej”. Zabrakło jej zaledwie jednego punktu, aby znaleźć się w gronie laureatów. Pani Katarzyna Calicka jest jednak bardzo zadowolona z występu swojej uczennicy. Jest także przekonana, że utwór pozostanie w jej sercu.

Ola zauroczyła jurorów swoją interpretacją fragmentu utworu Juliusza Słowackiego pt. „Poema Piasta Dantyszka herbu Leliwa o piekle”, nad którą pracowała razem z panią Kamilą Bisagą. Uczennica zajęła trzecie miejsce, czego z całego serca gratulujemy. Jednocześnie życzymy przyjemności z rozwijania talentu aktorskiego, jakim Ola niewątpliwie jest obdarzona.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Calicka
FOTO: mgr Katarzyna Calicka