Ciekawi goście na kółku języka angielskiego

3 listopada na zajęcia kółka języka angielskiego zaproszeni zostali ciekawi goście – Mitch, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych oraz Cameron – rodowity Australijczyk.

Gościli oni u nas jako tzw. „native speakers of English”, czyli osoby, których językiem ojczystym jest język angielski. Obaj panowie przy pomocy prezentacji multimedialnej opowiedzieli o swoich krajach. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji z zakresu geografii, przyrody oraz obyczajów i codziennego życia mieszkańców Australii i Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że panowie są zapalonymi sportowcami i z zapałem przedstawili zasady swoich narodowych sportów – futbolu australijskiego, futbolu amerykańskiego oraz baseball’u. Mieliśmy szansę obejrzeć i wypróbować rzuty trzema rodzajami piłek używanych w tych dyscyplinach.

Po prezentacjach był czas na pytania i swobodną rozmowę z naszymi gośćmi. Okazało się, że największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził egzotyczny dla nas świat australijskich zwierząt – kangury, krokodyle, jadowite węże i pająki. Na szczęście okazało się, że w Australii nie jest tak niebezpiecznie, jakby się wydawało.

Spotkanie zakończył element kulinarny. Cameron poczęstował nas australijskim przysmakiem o nazwie vegemite. Jest to pasta zrobiona z wyciągu z drożdży z warzywami i przyprawami, używana do smarowania kanapek…, która nikomu nie smakowała.

Były to ciekawe zajęcia, wartościowe również dlatego, że uczniowie mieli kontakt z żywym „pozapodręcznikowym” językiem angielskim i to w dwóch różnych akcentach.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Król
FOTO: mgr Adrian Lewandowski