Klasa IVb

Dnia 18 września 2015 r. klasa IVb uczestniczyła razem z klasą IVa i IVc w Integracyjnym Rajdzie Czwartoklasistów „Pieczonego Ziemniaka”.

Najpierw jechaliśmy trochę autobusem, a potem jeszcze musieliśmy trochę podejść.

Po chwili byliśmy już u celu naszej wyprawy. Okazało się, że jest to wielka polana, na której czekała już na nas straż pożarna w wozie strażackim i dwa duże rozpalone ogniska.

Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy z radością było usmażenie i zjedzenie pysznych kiełbasek. Włożyliśmy też do żaru ziemniaczki, które na koniec rajdu zjedliśmy lub wzięliśmy ze sobą.

Potem Pani podzieliła nas na wcześniej ustalone grupy, które miały różne „ziemniaczane” zadania. Grupa o nazwie „Pogromcy nudy” miała przygotować teatrzyk, krótkie scenki związane z ziemniakiem. Grupa plastyczna o nazwie „Poskramiaczy kredek” malowała plakat na temat rajdu pieczonego ziemniaka, a uczniowie grupy „Czarodzieje pięciolinii” musieli napisać piosenkę o ziemniaku. W grupie „Zapaleńcy sportowi” uczniowie rywalizowali ze sobą biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych.

Śmiechowi i radości ze wspólnie spędzonego czasu nie było końca.

OPRACOWANIE INFORMACJI: Ewa Juszczak z klasy IVb
FOTO: p. Katarzyna Zulska