Klasa IVa

18 września 2015 r. odbył się rajd czwartych klas, celem uczniów i nauczycieli było świętowanie „Dnia Pieczonego Ziemniaka” oraz integracja.

Uczniowie mają różne zainteresowania, dlatego też zostaliśmy podzieleni na grupy. Zanim to nastąpiło odbył się konkurs wiedzy o ziemniaku. Nagrodą dla zwycięskiej klasy był worek ziemniaków.

Chwilę później zostaliśmy przydzieleni do grup. Łącznie grup było cztery: grupa „Zapaleńców Sportowych”, „Poskramiaczy Kredek”, „Czarodziei Pięciolinii” oraz „Pogromców Nudy”. Zadaniem „Zapaleńców Sportowych” było pokazywanie swoich umiejętności sportowych, „Poskramiacze Kredek” rysowali plakaty na temat „Dnia Pieczonego Ziemniaka”, „Czarodzieje Pięciolinii” mieli ułożyć piosenkę o ziemniaku, natomiast „Pogromcy Nudy” mieli za zadanie zaprezentować krótkie przedstawienie. Po sporym wysiłku nad powierzonymi zadaniami uczniowie i ich wychowawcy mogli oglądać efekty pracy uczniów i kolegów.

Gdy wszyscy zaprezentowali się, można było z przyjemnością delektować się upieczonymi w ognisku ziemniakami.

Wszyscy uczestnicy rajdu uważali, że był to mile spędzony czas.

OPRACOWANIE INFORMACJI: Natalia Piwko z klasy IVa
FOTO: mgr Dariusz Kopczyński