Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

W piątek 20 marca 2015r. klasa IIIb była w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II na spotkaniu z autorem Andrzejem Markiem Grabowskim – Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Na początku autor przywitał się z dziećmi, przybijając „piątkę”, „żółwika”, „beczkę” i „paróweczkę”. Następnie opowiadał o swej pracy pisarskiej – jak rodzą się pomysły książek i piosenek. Zaprezentował swoje dzieła. Czytał fragmenty książki „Wojna na Pięknym Brzegu” opartej na wspomnieniach dziewięcioletniej Krysi – mamy pana Andrzeja podczas wojny. Opowiedział o współpracy z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci: Tik-Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik. Wykonywał z dziećmi ćwiczenia na dykcję i śpiewał piosenki. Z Jego czarodziejskiej walizy „wyskakiwały” kukiełki z programów telewizyjnych, których jest autorem: Kot Budzik, Kulfon, Zając Poziomka, Potwory Zakapiory – Potwór Bezkajku i Szefuncio. Dzieci manipulując lalkami – pacynką, kukiełką, jawajką, mogły wypróbować swoje umiejętności aktorskie.

Na zakończenie autor podpisał zakupione przez dzieci książki i popędził na następne spotkanie.

Dziękujemy za radosne, dowcipne, pełne uśmiechu spotkanie. Było super!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz
FOTO: mgr Urszula Długosz