Wojewódzki Konkurs Polonistyczny - laureaci i finaliści

Alicja Marynowicz jest uczennicą klasy VIb.

Już w czwartej klasie dała się poznać jako świetna literatka, zdobywając pierwsze miejsce na Wojewódzkim Konkursie Literackim „Zwierzaki”. Przez trzy lata pracowała indywidualnie, rozwijając swoje zdolności polonistyczne. Lubi gramatykę, jej logiczność oraz prozę. To w analizie i interpretacji utworów epickich czuje się najlepiej. W czasie przygotowań do konkursu musiała zmierzyć się także z poezją. Okazało się, że potrafi świetnie odczytywać poezję współczesną i wnosi swoje spostrzeżenia i refleksje do wymowy tekstu. Zachwyciły ją baśnie Oscara Wilde.

Interesuje się nie tylko tym, co związane wyłącznie z językiem polskim, ale jest świetnym matematykiem, przyrodnikiem, plastykiem i muzykiem. Reprezentowała naszą szkołę w trzech konkursach przedmiotowych. Bierze udział w wielu akcjach organizowanych przez wychowawcę klasy. Jej największą pasję stanowi sport, a zwłaszcza siatkówka. Potrafi doskonale łączyć naukę ze sportem i osiągać w każdej z tych dziedzin wysokie noty.

Nie zapomina o swoich koleżankach i kolegach. W trudnych sytuacjach można liczyć na jej pomoc. Jest ciepłą, życzliwą, radosną osobą, która lubi się trudzić i podejmując decyzje, konsekwentnie dąży do ich realizacji.

Opiekunem Alicji jest mgr Grażyna Linkiewicz.

Magda Szelewska jest uczennicą klasy VIc.

Magda była uczennicą klasy czwartej, kiedy osiągnęła swój pierwszy olbrzymi sukces polonistyczny. W ogólnopolskim konkursie „Zwierzęta w książkach – mój ulubiony bohater” zdobyła nagrodę oraz tytuł „Opolskiego Orła”. Dzięki swojej pracy oraz talentowi literackiemu w tym roku została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, z czego ogromnie się cieszę.

„Przygotowania to tego konkursu nie były łatwe. Na początku myślałam, że będą ponad moje siły – tak rzeczywiście było, kiedy zaczęłam. Z czasem jednak wykonywanie wszystkich zadań przestało sprawiać mi kłopot.

Przed samym konkursem bardzo się denerwowałam. Wtedy pomogła mi świadomość, że nie tylko ja się stresuję i nie tylko ja boję się o swój dalszy los. Jednak podczas pisania nerwy puściły i mogłam w spokoju przelać na papier swoją wiedzę i swoje myśli” – zwierzyła się Magda.

Opiekunem Magdy jest mgr Katarzyna Calicka.

W tym miejscu należy również wspomnieć o uczestnikach Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, którzy osiągnęli tytuł finalisty. Są nimi:

Hanna Rozumek z klasy VIc
opiekun: mgr Katarzyna Calicka

Maja Miążek z klasy VIa
opiekun: mgr Edyta Szymczyna-Zima

Wszystkim Wam gratulujemy tego ogromnego sukcesu!

Wyniki poprzedniego etapu znajdziecie tutaj.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Grażyna Linkiewicz, mgr Katarzyna Calicka
FOTO: mgr Adrian Lewandowski