Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - laureaci i finaliści

Marcin Kudlicki, uczeń klasy VIb, uzyskał w tym roku szkolnym tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Marcin od początku edukacji w naszej szkole wykazywał wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Startował w wielu konkursach językowych zarówno szkolnych, wojewódzkich, jak i ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca.

Zdobycie tegorocznego tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego satysfakcjonuje tym bardziej, iż Marcin od czwartej klasy próbował swoich sił w tymże konkursie.

W bieżącym roku szkolnym dopiął swego uzyskując tytuł laureata, zdobywając maksymalną liczbę punktów, zarówno z części pisemnej, jak i ustnej, plasując się tym samym na pierwszym miejscu pośród 132 pozostałych finalistów.

Opiekunem Marcina jest mgr Agnieszka Melnarowicz.

Maja Szewczyk z klasy VIc jest drugą, obok Marcina, osobą z naszej szkoły, która w tym roku szkolnym uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Maja nigdy nie miała problemów z przyswajaniem języka angielskiego, a wręcz przeciwnie – przejawiała duże zainteresowanie nim. Często na lekcjach dopytywała i dociekała szczegółów związanych z danym tematem, interesowały ją ciekawostki, zawsze była aktywna. Od dawna systematycznie uczęszczała na kółko języka angielskiego, gdzie wykazywała się nie tylko w grach, quizach i słuchankach przy tym dobrze, jak się wydaje, bawiąc, ale również w ponadprogramowych treściach związanych z gramatyką, słownictwem i kulturą. Brała też udział w konkursach na różnych szczeblach, odnosząc przy tym mniejsze i większe sukcesy (o których mogliście czytać na łamach naszej strony).

Prestiżowy tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego cieszy tym bardziej, iż Maja włożyła w jego uzyskanie mnóstwo swojej własnej i ciężkiej pracy.

Opiekunem Mai jest mgr Adrian Lewandowski.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o osobach, które również osiągnęły bardzo dobry wynik docierając do etapu wojewódzkiego i uzyskując tytuł finalisty tegoż konkursu, czyli:

Mai Miążek z klasy VIa
opiekun: mgr Agnieszka Melnarowicz

Annie Smoczyńskiej z klasy VIa
opiekun: mgr Agnieszka Melnarowicz

Alicji Mierzwińskiej z klasy VIa
opiekun: mgr Adrian Lewandowski

Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy kolejnych w przyszłości!

Wyniki poprzedniego etapu znajdziecie tutaj.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Agnieszka Melnarowicz, mgr Adrian Lewandowski
FOTO: Patryk Firsowicz z klasy Vb