Uroczystość pożegnania szóstoklasistów

26 czerwca 2014r. nasi szóstoklasiści spotkali się po raz ostatni w pełnym gronie, aby pożegnać się ze sobą i z nauczycielami, którzy uczyli ich przez minione lata. Uroczystość odbyła się w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

Rozpoczęło się od uroczystego przekazania sztandaru. Od teraz poczet tworzyć będą Damian Kukla z klasy Va, Alicja Marynowicz z klasy Vb i Paulina Mendel z klasy Vc. Potem były słowa od Dyrektora Szkoły Mirosława Śnigórskiego, który podziękował uczniom za wysoki wynik zewnętrznego sprawdzianu szóstoklasisty i przypomniał o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania podczas wakacji. Podziękował również za współpracę Przewodniczącemu Rady Rodziców – p. Pawłowi Jaeschke. Następnie p. Urszula Łukawska wyczytywała osoby, które wsławiły imię szkoły Polskich Olimpijczyków w ostatnim roku nauki w niej.

Za swoje „trudy” odznaczeni zostali Statuetką Olimpijczyka w następujących kategoriach:

• Najlepszy Polonista

Agata Książek z klasy VIc

• Mistrz Ortografii i Językoznawca

• Matematyk Praktyk

• Matematyka

• Informatyczne Odkrycie Roku

• Język Angielski

Karolina Barańska z klasy VIa

• Wiedza o Krajach Anglojęzycznych

• Przyroda

• Ekologia

• Lekkoatletyka Dziewcząt

Aleksandra Kamińska z klasy VIa

• Judo Dziewcząt

Alicja Myśliwiec z klasy VIb

• Judo Chłopców

Mateusz Kozłowski z klasy VIb

• Gry Zespołowe

Angelika Rusin z klasy VIa

Dodatkowo na kartach „Złotej Księgi” zostali wpisani:

Agata Książek z klasy VIc
Emila Reguła z klasy VIb
Monika Mederska z klasy VIa
Michał Wach z klasy VI b
Krzysztof Świątek z klasy VIb
Krystyna Skrzynkowska z klasy VIb

Po wyróżnieniu powyższych uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Krystyna Skrzynkowska, dziękując nauczycielom, Dyrekcji, kolegom i koleżankom.

Głównym elementem uroczystości było oczywiście wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Najpierw wyczytani zostali uczniowie, na świadectwach których widniał pasek czerwony (towarzyszyli im również ich rodzice), po czym zaproszono wszystkich uczniów danych klas wraz z wychowawcami.

• Klasa VIa (wychowawca: mgr Dariusz Kopczyński)

• Klasa VIb (wychowawca: mgr Jolanta Baudisz)

• Klasa VIc (wychowawca: mgr Beata Wojciechowska-Szulecka)

Wręczanie świadectw poprzedzały prezentacje, które wcześniej przygotowywali uczniowie klas szóstych o sobie samych. Tradycyjnie przy tym punkcie programu emocji nie brakowało, gdyż nasi absolwenci mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek o swoich kolegach i koleżankach. Pokaz multimedialny do obejrzenia na górze strony.

Artystycznie Uroczystość ubarwili uczniowie z zespołu „Kalejdoskop” prezentując utwory: „Piosenka pożegnalna”, „Wakacje” oraz Agata Książek grając na pianinie „Walca h-moll” Fryderyka Chopina.

Naszym absolwentom życzymy udanych wakacji i samych sukcesów w przyszłości. Do zobaczenia!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski