"Opolskie Orły 2014"

„Ślubuję być dobrym człowiekiem,

swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Ślubuję sławić dobre imię miasta Opola,

zachować w swej pamięci piękne myśli o moim mieście

i nawet na obczyźnie pamiętać o swoich opolskich korzeniach”.

Tak ślubowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy uzyskali w 2014 roku tytuł Opolskiego Orła.

Jest to tytuł niezwykle prestiżowy, a w tym roku udało się go zdobyć, aż czterem osobom z naszej szkoły. Tytuł otrzymali: Agata Książek, której opiekunem była p. Katarzyna Calicka, Karolina Barańska z opiekunem p. Adrianem Lewandowskim, Amelia Brój z p. Urszulą Długosz oraz Michał Tratkiewicz, który miał dwóch opiekunów – p. Beatę Wojciechowską-Szulecką i p. Małgorzatę Marcinkiewicz, gdyż owy tytuł uzyskał dzięki udziałowi w konkursach wojewódzkich z przyrody i historii.

Cieszy fakt, iż mogliśmy również być świadkami wręczania tytułu absolwentom naszej szkoły.

Sama uroczystość odbyła się popołudniem 17 czerwca w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera i utrzymana była w podniosłej atmosferze. Po przemowie Prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego, tytuły wręczane były przez zastępcę Prezydenta Danutę Wesołowską, Naczelnika Wydziału Oświaty Irenę Koszyk oraz jej zastępcę Krystynę Dworecką.

Oczywiście ceremonia ubarwiona była występami artystycznymi, które stały na prawdziwie profesjonalnym poziomie.

Jesteśmy dumni z ilości tegorocznych Orłów, niestety szóstoklasiści niedługo opuszczą mury Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu, ale cieszy fakt, iż pozostanie Amelia, gdyż zdobyła swój tytuł będąc dopiero w drugiej klasie.

Szczere i wielkie gratulacje, mamy nadzieję, że jeszcze o Was usłyszymy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: p. Tomasz Tratkiewicz, mgr Adrian Lewandowski