Legendy o Opolu w japońskim wydaniu

.:OPRACOWANIE: Maciej Maciejewski (IVb), p. Katarzyna Calicka

W tym roku Opole obchodzi 800-lecie swojego istnienia. Z tej okazji my – dzieci z kółka polonistycznego IVb – przygotowaliśmy dla uczniów naszej klasy 2 teatrzyki – „O podziemiach opolskiego Ratusza” oraz „Jak powstało Opole” w oparciu o legendy autorstwa Doroty Simonides.

Spektakl kamishibai po japońsku oznacza „papierowa sztuka” (kami – papier, shibai – sztuka). Teatrzyk polega na przekładaniu papierowych plansz o formacie A3 z obrazkami na dany temat. W teatrzyku kamishibai obrazki są równie ważne, jak tekst. Dla widza przedstawienie jest bardzo interesujące, ponieważ obrazkowe karty ilustrują czytany tekst. Dzięki temu opowieść staje się ciekawsza.

Przygotowanie ilustracji do spektakli zajęło nam trzy tygodnie. Teatrzyk zaprezentowaliśmy przed całą klasą IVb 15 grudnia, a 5 stycznia 2018 r. przed klasą Ia. W najbliższym czasie planujemy wystawić spektakl dla dzieci ze świetlicy.

Mamy nadzieję, że kolegom i koleżankom nasze przedstawienie podobało się.

GALERIA:.

FotoFoto