26 czerwca na uroczystym apelu z udziałem Dyrekcji Szkoły, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Janusza Sowy oraz z licznym udziałem rodziców na dobre pożegnaliśmy rok szkolny 2025/2026.
Podczas uroczystości, siódmoklasiści, czyli
- nowy chorąży – Tymon Czajka uczeń klasy 7d
- Weronika Kozłowska – uczennica klasy 7a
- Zuzanna Surma – uczennica klasy 7a
przejęli od ósmoklasistów, czyli
- chorąży – Artur Janczak uczeń klasy 8b
- Maja Wojnowska – uczennica klasy 8a
- Bianka Gorlewska – uczennica klasy 8a
sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.
Na obu apelach zostali wyróżnieni uczniowie, którzy otrzymali promocję do następnej klasy z wyróżnieniem.
Byli to:
- klasa 4a – Kamil Woldański, Antoni Krzywicki, Borys Strzelczyk, Mikołaj Waga, Matylda Tataruch, Filip Lika, Andrzej Mazurek, Michał Onyszczuk, Zofia Szybalska,Oliwia Kibała, Filip Kozłowski, Maksim Bandarenka, Szymon Biniszewski, Antoni Lisiński, Franciszek Stefaniak, Fabian Szupelak
- klasa 4b – Julian Bala, Anna Michałowska, Aleksandra Dudka, Helena Kielc, Milena Walas, Stanisław Nagel, Miłosz Baraniecki, Zofia Licznar, Alicja Suchorab, Lilianna Niemirowska, Weronika Witkowska, Igor Żelazny, Krystyna Herman, Maja Kwiatkowska
- klasa 4c – Jędrzej Kozdra, Kajetan Dusza, Adam Kmiecik, Aleksander Lipski, Urszula Siwiec, Julia Białkowska, Alicja Gąciarek, Jakub Hoffman
- klasa 5a – Kalina Woźniak, Izabela Dąbrowska, Barbara Tarapata, Jagoda Pawelec, Kalina Kaleta, Lena Olejnik, Pola Śmierciak, Lena Dudek, Emilia Rodowicz, Maksym Sokołowski, Mateusz Wysocki, Jagoda Mykita, Antoni Kawecki, Paulina Rurynkiewicz
- klasa 5b – Dominika Nierenberg, Natalia Czerwińska, Kaspian Nowacki, Milena Turko, Kinga Wolińska, Dorota Warzkiewicz, Arletta Sapok, Liliana Bolibrzuch-Balas, Leon Partykowski, Martyna Salwa, Antoni Sośnica
- klasa 5c – Zuzanna Ludzińska, Antoni Trojan, Michał Jeleń, Liwia Koryło, Antonina Alochna, Jan Ciućka, Antonina Kantorczyk-Sowa
- klasa 6a – Grzegorz Kulawik, Mila Pachura, Pola Miążek, Bartosz Trzciński, Maja Wasiljew, Natan Dudek, Hanna Jaśniecka, Szymon Marzec, Cezary Flis, Adam Konieczny, Zofia Mazur
- klasa 6b – Mikołaj Borosz, Maksymilian Fobke, Mateusz Mączko, Katarzyna Malinowska, Jakub Adamowicz
- klasa 6c – Lilianna Zachara, Pola Sokołowska, Zuzanna Zulska, Pola Długosz, Adam Cembaluk, Tymon Laszkowski, Tomasz Podgórski, Paweł Kmiecik, Natalia Kokot, Iga Sobocińska, Mariia Sebalo, Natalia Nagel, Dominik Janowski, Karol Smolewski, Kamila Gogolok, Jan Grygorowicz, Kacper SZefel, Lena Niemirowska, Santiago Brzeziński, Liwia Świdzińska
- klasa 6d – Adam Labisz, Hanna Paloc, Wiktoria Święs, Jan Wodecki, Zofia Kowczyk, Maksymilian Henek, Kira Tiukhai, Patryk Lipski, Jędrzej Podgórny
- klasa 7a – Weronika Kozłowska, Stanisław Szkwarek, Paulina Poluszyńska, Zuzanna Surma, Kazimierz Lisiński, Wiktoria Kowalska, Mikołaj Chlebowski, Teresa Oloś, Jakub Masiulianec, Małgorzata Mrożek, Filip Kyrcz, Oliwia Postrzech
- klasa 7b – Maja Bonk, Wojcierz Trzaska, Maja Sikorska, Oliwier Brzózka, Igor Jurkowski, Michał Popiel, Amelia Słobodzian, Zuzanna Węgrzyn
- klasa 7c – Bianka Paloc, Tomasz Śląski, Lilianna Tarapata, Weronika Pawłowska, Julia Śląska
- klasa 7d – Anna Pagacz, Amelia Romanowicz, Kacper Herman, Natalia Wiśniewska.
Przyznano również tytuły OLIMPIJCZYKÓW ROKU 2026.
- kategoria – NAJLEPSZY PRZYRODNIK – Jędrzej Kozdra – klasa 4c
- kategoria – ARTYSTKA ROKU – Kinga Wolińska – klasa 5b
- kategoria – MISTRZYNI SŁOWNICTWA JĘZYKA ANGIELSKIEGO – Lilianna Zachara – klasa 6c
- kategoria – NAJLEPSZY GEOGRAF – Maksymilian Szypot – klasa 7b
- kategoria – PASJONAT HISTORII – Wojciech Trzaska – klasa 7b
TYTUŁ RODZIC ROKU 2026 otrzymały:
- Pani Ewelina Czarnomska
- Pani Barbara Trzcińska
Na apelu wyróżniono również uczniów klasy 7a – Weronika Kozłowska, Kazimierz Lisiński, Jakub Masiulianec, Jan Mielnik, Małgorzata Mrożek, Teresa Oloś, Paulina Poluszyńska, Oskar Sarna, Zuzanna Surma, Stanisław Szkwarek – oraz wychowawcę klasy Panią Karolinę Filistyńską – nauczyciela matematyki. Po raz kolejny wzięli udział w programie Narodowego Banku Polskiego i po raz czwarty za swoje ogromne zaangażowanie zostali docenieni otrzymując tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY NBP.
W czwartek – 25 czerwca – drużyna Pani Beaty Kiersztajn i Pani Darii Raneckiej wróciła z Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, które odbywały się w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Chłopcy w składzie – Jan Kaleta, Dawid Aleksandroff, Wojciech Świerczek, Wiktor Karbowski, Kazimierz Lisiński, Jakub Masiulianec, Jan Mielnik, Maciej Kogut, Stanisław SZkwarek – wywalczyli 12 miejsce. Chłopcy z klasy 7a zostali wyróżnieni również na swoim apelu.
Zaświadczenia uprawniające do pełnienia roli mediatora rówieśniczego odebrali: Barbara Radomska, Katarzyna Trybulska, Lilianna Tarapata, Antoni Ostrowski i Tomasz Wodecki. Uczniowie klasy 7c w tym roku szkolnym ukończyli 20-godzinne szkolenie pod kierunkiem Pani Aleksandry Duszy – psychologa szkolnego i Pani Agnieszki Rak – pedagoga specjalnego. Młodzież już w drugim półroczu prowadziła takie mediacje między młodszymi kolegami i koleżankami oraz stworzyła kącik mediatorów dostępny dla całej społeczności Dużej Dwójki.
Na koniec dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy ponownie wsparli akcję POLA NADZIEI na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Uczniowie z Panią Jolantą Baudisz – nauczycielem plastyki przygotowywali żółte żonkile – znak tej akcji – na lekcjach a następnie wybrani wolontariusze prowadzili kwestę podczas czerwcowych zebrań z rodzicami.
Na konto Fundacji wpłynęło dwa razy więcej pieniążków niż w poprzednim roku – 2 989, 21 zł.
Do zobaczenia 1 września!