Newsletter

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem” - tak mówi stare chińskie przysłowie, a jak wiadomo przysłowia są mądrością narodów.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w poniedziałek i wtorek - 17 i 18 października przyszli do biblioteki na spotkanie ze swym największym przyjacielem – książką.  Od tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami naszej pięknej szkolnej biblioteki. Była to niezwykła uroczystość przygotowana przez panią bibliotekarkę-Jolantę Tańską-Mende i panią  Bożenę Kęs- wychowawcę kl. 3b

Starsi koledzy z klasy 3b- Zosia, Kostek, Hania, Kasandra, Maksymilian, Kira Wiktoria, Elena i Hania w zaprezentowanej  inscenizacji przekazali  prośby książek:

• Myj ręce przed czytaniem

• Nie zaginaj rogów kartek – używaj zakładek.

• Nie śliń palców przy odwracaniu kartek.

• Nie zwijaj książki w rulon

• Nie pisz i nie rysuj po książce.

• Nie czytaj leżąc.

• Nie czytaj przy słabym świetle.

• Przy czytaniu zachowaj właściwą postawę

Przyszli czytelnicy obiecali, że spełnią wszystkie prośby książek i aby wejść w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić ci nie damy!
Przyrzekamy!!!

Pani Jola wielką księgą dokonała uroczystego pasowania na Czytelnika każdego ucznia klasy pierwszej.

Teraz już każdy nowo pasowany czytelnik mógł po raz pierwszy wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

Była to bardzo niezwykła i przejmująca uroczystość!!!

Opracowanie: mgr Bożena Kęs, mgr Jolanta Tańska-Mende

Pomoc dla Ukrainy
- informacja.

Możliwość wynajęcia naszej sali gimnastycznej