31 medali na Mistrzostwach Opola w Pływaniu

Dnia 13 kwietnia 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Opola w Pływaniu Sztafetowym oraz Indywidualnym na krytej pływalni przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu.

Z naszej szkoły udział wzięły po dwie sztafety dziewcząt i chłopców z Igrzysk Dzieci roczniki 2009 i młodsze oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej roczników 2007 i 2008.

Zawody  rozpoczęły się jak zawsze od rozgrzewki w wodzie. Każda drużyna miała czas, aby się rozpływać. Pierwszy bieg należał do klas młodszych – sztafeta 6x25 m.

Dziewczęta po pięknej walce ostatecznie zajęły drugie miejsce, a chłopcy trzecie. Później zmagały się starsze roczniki. Dziewczęta zajęły drugie miejsce. Chłopcy również, ale ze względu na falstart jednego z zawodników, zespół został ostatecznie zdyskwalifikowany.

Podsumowując, przywieźliśmy do szkoły:

3 puchary oraz zdobyliśmy 31 medali w tym:

2 złote

19 srebrnych