Newsletter

W bibliotece szkolnej od 28 marca do 8 kwietnia, czyli równo przez 2 tygodnie, witaliśmy z uczniami wiosnę z prawdziwym przytupem.

W tym czasie zorganizowaliśmy aż 6 konkursów, w których udział mógł wziąć każdy uczeń naszej szkoły. Ze względu na dużą liczbę dzieci z Ukrainy, zadania były tłumaczone także na język ukraiński, tak by nikt nie czuł się wykluczony.

Zadania były najróżniejsze, ale to co je łączyło, to dobra zabawa. Niektórzy po raz pierwszy rozwiązywali sudoku, inni cieszyli się, gdy zadaniem dnia był labirynt. Mój ulubiony konkurs to chyba „Pokoloruj mój świat”, w którym zasadą było, by obrazek z piękną sentencją „Książka jest jak ogród noszony w kieszeni” pokolorować korzystając tylko z 3 kolorów. Uczniowie sami decydowali, jakie to kolory, ale nie mogli potem już ich zmienić. Jakie barwy przeważały? Zdecydowanie wiosenne, pastelowe.  Nagrodziliśmy tutaj aż  8 osób.

Sporo zamieszania narobił konkurs „Bałagan na biurku”, w którym uczniowie mieli policzyć wyszczególnione na karcie pracy przedmioty. Zadanie banalnie proste, ale pod warunkiem, że na przeszkodzie nie stanie tak strategiczna umiejętność, jak czytanie ze zrozumieniem.

W zadaniach konkursowych udział wzięło 86 uczniów z klas IV – VIII. Pamiętajcie, że to nie koniec konkursów w bibliotece! Za rogiem czają się już kolejne…

Opracowanie: mgr Aneta Rozenbajger

Pomoc dla Ukrainy
- informacja.