Newsletter

Najważniejsze coroczne wydarzenie w naszej szkole odbywające się pod koniec listopada? Oczywiście Dni Patrona Szkoły. I my tam byliśmy, miód i wino piliśmy*

No dobrze, miodu i wina nie było, za to my dołożyliśmy swoja cegiełkę, więc też się liczy.

Od 19 do 26 listopada trwał w bibliotece szkolnej „Tydzień Sportu”, w ramach którego przygotowaliśmy 3 konkursy:

„Sport na słodko”

„Sportowa frazeologia”

„Slalom z książka na głowie”

Dwie pierwsze konkurencje można zakwalifikować do gimnastyki umysłu, by był giętki i szybki niczym błyskawica. Slalom to klasyczna konkurencja sportowa, w której liczy się kondycja i umiejętności techniczne. Wielu śmiałków twierdziło, że slalom jest banalnie prosty, po czym musieli uznać wyższość  przeciwników. Liczyła się tutaj precyzja i, jak się okazało, pokora.

Oczywiście, każdego dnia można było coś wygrać.

*cytat z „Pana Tadeusza”

Opracowanie: mgr Aneta Rozenbajger

Pomoc dla Ukrainy
- informacja.