Newsletter

10 listopada zaprosiliśmy Was do udziału w randce w ciemno z książką. Termin nie był przypadkowy, bo przed nami był długi weekend, całe 4 dni, w czasie których można było zaplanować choć chwilę z książką.

Przygotowaliśmy randkowe zestawy na 3 poziomach: dla klas IV-V, VI-VII i klas VIII. Randkowicz losował numer przypisany do tajemniczej książki i chwilę później już wiedział, z jakimi bohaterami uda się na ten listopadowy weekend. Czasami los bywał zaskakujący, np. retteling* Kopciuszka, skądinąd bardzo popularna „Geekerella” Ashley Poston, która trafiła w ręce ucznia klasy ósmej, i co ważne wielbiciela militarnej fantasy. Kamil zaimponował nam odwagą, bo choć proponowaliśmy mu kolejne losowanie, postanowił jednak zmierzyć się z nieznanym mu gatunkiem. Brawo! Prawdopodobieństwo, że sam wybrałby ten tytuł było zerowe, więc biblioteczne losowanie dało mu szansę na wyjście z czytelniczej strefy komfortu i odkrycia być może nowej przygody czytelniczej… Kto wie? Czekamy z niecierpliwością na relację z lektury.

Poza książkowymi losowaniami, zaproponowaliśmy wam udział w zabawie polonistycznej pt. „Słodkiej pytania”.

I znowu pytania podzieliliśmy na 3 grupy:

• dla klas IV-V – pytania ortograficzne,
  • dla klas VI-VII – pytania sprawdzające znajomość synonimów,
  • klasy VIII – pytania sprawdzające znajomość poprawnej polszczyzny.

Przy każdym pytaniu można  było skorzystać ze słowników, które zostały wcześniej przygotowane. Uczniowie chętnie korzystali z tej szansy, choć okazało się, że umiejętność wyszukiwania odpowiedniego słowa w słowniku nie jest taka prosta, jak by się mogło wydawać. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali słodki poczęstunek.

Cała akcja cieszyła się dużą popularnością i z pewnością będziemy jeszcze randkować w tym roku szkolnym.

*retelling – opowiedzenie na nowo znanej historii, np. baśni lub legendy, najczęściej w powieści należącej do gatunku fantasy.

Opracowanie: mgr Aneta Rozenbajger

Pomoc dla Ukrainy
- informacja.

Możliwość wynajęcia naszej sali gimnastycznej