Klasa 2a

W czwartek 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 2a byli w Papugarni.

Po przyjściu na miejsce wszyscy zostaliśmy zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w kontaktach z papugami. Musieliśmy ściągnąć zegarki, łańcuszki, kolczyki, pierścionki, gdyż wszystkie te przedmioty bardzo podobają się papugom i na pewno miałyby ochotę je nam zabrać. Niektóre dzieci kupiły pokarm, którym później karmiły papugi. Mieliśmy okazję zobaczyć różne gatunki papug, niektóre były bardzo przyjazne, siadały nam na rękach, głowie, ramionach, ale były też papugi bardziej agresywne, które wyrywały pojemnik z jedzeniem z ręki i uciekały z nim. W Papugarni zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie nam tego wyjścia.

Opracowała: mgr Beata Kachny, p. Katarzyna Podgórna