Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi
,
jest największym ekologicznym świętem obchodzonym od 1970 roku w 192 krajach . Celem jego jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię . Nauczyciele klas I - III oraz nauczyciele świetlicy wykonywali z uczniami różnego rodzaju zadania plastyczne ,techniczne oraz prace w programie Paint dotyczące ekologii.
Dzieci oglądały filmy edukacyjne promujące ochronę naszej planety. Piosenki, życzenia pisane dla Ziemi, prośby Ziemi do ludzi , wyklejanki , wiersze,opowiadania ,zagadki , niedokończone zdania, obrazkowe Sudoku ,ciekawostki o Dniu Ziemi, Eko - zadania ,pogadanki - to tylko niektóre formy wykorzystane przez nauczycieli dla uświadomienia dzieciom ,jak ważne jest dbanie o środowisko mieszkańców Ziemi i co należy zrobić ,by ocalić naszą planetę .
Światowy Dzień Ziemi to dobra okazja, aby zmienić swoje złe przyzwyczajenia i żyć z poszanowaniem natury.

Opracowanie : mgr Marzanna Najbar, mgr Katarzyna Maj, mgr Urszula Długosz