Newsletter

W dniach od 28 stycznia do 3 lutego 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki i systematycznego rozwijania  umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie na „wielką księgę” zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.  Mieli okazję wykazać się znajomością bohaterów baśni i bajek odgadując  bajkowe zagadki. Uczniom odczytane zostały też prośby książki.

Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali przygotowane przez Instytut Książki  Wprawki Czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” złożone z antologii tekstów „Pierwsze abecadło”, poradnika dla rodziców „Książka połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywnego alfabetu – plakat. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Mam nadzieje, że po naszej uroczystości  biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie można dzięki książce przeżyć niesamowite  przygody.

Opracowanie: mgr Jolanta Tańska Mende

FotoFoto