„Moja podróż - bezpieczna podróż w trudnych czasach”

W dniach 10 – 15 grudnia 2020 r. odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Moja podróż”. W tym roku konkurs w całości odbył się online, w związku z tym, uczniowie opolskich szkół nie mieli okazji spotkać się osobiście z podróżnikami i zaprezentować swoich przygód. Wszystkie prace konkursowe zostały przesłane online.

W sposób zadany pracowało również jury konkursu – nasi znani opolscy podróżnicy: Jarosław Cieśliński – taternik, alpinista, podróżnik, specjalista himalajski; Janusz Berdzik -kolarz, podróżnik, specjalizujący się w dziejach Izraela; Marcin Szymański – podróżnik, turysta wysokogórski, odwiedził cztery kontynenty i Grzegorz Pielak – taternik, narciarz, zakochany w Gruzji. Kilka dni trwały zdalne obrady, które zakończyły się wyłonieniem najlepszych prac i ogłoszeniem zwycięzców.

W kategorii uczniowie klas IV – VI na podium znalazły się:

I miejsce: Julia Kucharska uczennica PSP nr 9 w Opolu

II miejsce: Katarzyna Remisz uczennica PSP nr 2 w Opolu

III miejsce: Emilia Knosala uczennica PSP nr 9 w Opolu

W kategorii uczniowie klas VII – VIII na podium stanęły:

I miejsce: Ewa Młynarska – uczennica PSP nr 20 w Opolu

II miejsce: Maria Tokarek – uczennica PSP nr 9 w Opolu

III miejsce: Emilia Straus – uczennica PSP nr 2 w Opolu

Wyróżnienie w tym roku, otrzymała Antonina Sławińska  uczennica PSP nr 2 w Opolu, za wykorzystanie w swojej pracy nowoczesnej technologii multimedialnej.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie. Zapraszamy za rok.

Opracowanie: mgr Ewa Wąsowska