List Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu
 
 
Szanowni Państwo,

1 września rozpoczynamy stacjonarną naukę w szkole, będzie to niełatwy czas dla nas wszystkich. Towarzyszyć nam będzie obawa o wspólne bezpieczeństwo, ale będzie to także czas wytężonej pracy, niezbędnej po długim okresie nauczania zdalnego. Kilka miesięcy pracy na odległość pokazało, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem i to właśnie ten model pracy jest najbardziej efektywny. I uczniom, i nam, nauczycielom, bardzo brakuje codziennych kontaktów, musimy jednak pamiętać, że w nadchodzącym roku szkolnym organizacja pracy szkoły będzie również podporządkowana zachowaniu możliwie jak najbezpieczniejszych warunków pracy dla uczniów.

Zwracamy się więc do Państwa, Szanowni Rodzice, z prośbą o to, byście zapoznali swoje dzieci z zasadami, które będą obowiązywały w szkole. Państwa zaangażowanie jest niezwykle ważne. Bardzo prosimy, rozmawiajcie Państwo ze swoimi pociechami, nieustannie im przypominając o zasadach, które mają zapewnić im bezpieczną naukę. Podporządkowanie się obowiązującym regułom jest bardzo ważne.

Uczniowie w czasie pobytu w szkole muszą pamiętać o:

  • zachowaniu dystansu społecznego,
  • przestrzeganiu zasad higieny (częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk),
  • posiadaniu własnych przyborów szkolnych (nie wolno się nimi wymieniać),
  • posiadaniu własnych chusteczek higienicznych i właściwym ich wykorzystywaniu,
  • zakrywaniu ust i nosa (noszeniu maseczek) w przestrzeni wspólnej, np. w większych skupiskach na szkolnych korytarzach (dotyczy budynku przy Katowickiej 35).

W związku z tym, że najistotniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, plan lekcji w nadchodzącym roku szkolnym będzie zbudowany tak, by minimalizować liczbę uczniów w szkole (częściowa dwuzmianowość). W budynku przy ulicy 1 Maja uczniowie będą naprzemiennie korzystać z części korytarza. W miarę możliwości uczniowie będą też spędzali czas pomiędzy lekcjami na boisku szkolnym.

Lekcje wychowania fizycznego będą prowadzone w zwiększonym reżimie sanitarnym. O zasadach nauczyciele poinformują uczniów na poszczególnych zajęciach. Lekcje te będą się odbywały przede wszystkim na świeżym powietrzu, proszę więc zadbać o to, by dzieci miały odpowiedni strój do ćwiczeń, dostosowany do aktualnych warunków pogodowych.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów bardzo Państwa prosimy, byście nie pozostawiali dzieci w świetlicy, jeśli możecie Państwo zapewnić im opiekę. Im krócej dziecko będzie przebywało w dużych skupiskach ludzkich, tym mniejsze jest ryzyko zarażenia. Prosimy o bieżące aktualizowanie numerów kontaktowych.

Do szkoły mogą wchodzić tylko uczniowie i pracownicy. Do budynku przy ul. 1 Maja, do części wspólnej (holu szkoły) z dzieckiem może wejść tylko jeden rodzic/opiekun ucznia klasy I, zabezpieczony w maseczkę. Uczniowie klas II-III oraz IV-VIII wchodzą do budynku szkoły sami. Wszelkie informacje będziemy Państwu przekazywali poprzez dziennik elektroniczny i stronę szkoły, proszę na bieżąco zapoznawać się z informacjami i przekazywać je swoim dzieciom.

Szanowni Państwo, działania, które podejmowaliśmy z naszymi uczniami, mimo przeszkód, takich jak wprowadzenie nauczania zdalnego, sprawiły, że nasi ósmoklasiści osiągnęli dobre wyniki w czasie egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej. Było to możliwe dzięki wytężonej pracy uczniów, nauczycieli, ale również wielkiemu Państwa zaangażowaniu i zaufaniu, którym nas obdarzacie. Liczymy na to, że w nadchodzącym roku szkolnym zaufacie nam Państwo ponownie, oddając pod naszą opiekę swoje pociechy. Wiemy wszyscy, że przed nami niełatwy czas, tylko wzajemna troska o siebie i podporządkowanie się zasadom pozwolą uniknąć niebezpieczeństwa i prowadzić zajęcia w bezpośrednim kontakcie z uczniami. Prosimy Państwa o pomoc i wspieranie podejmowanych przez nas działań.

Mirosław Śnigórski


Przeczytaj koniecznie:

  
 
 
45-061 Opole
ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS