Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Blisko 5 milinów uczniów z całej Polski zakończyło dnia 19 czerwca rok szkolny 2018/2019. W tym gronie znalazły się oczywiście dzieci i młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu, którzy po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z nauczycielami, wychowawcami i Dyrekcją.

Młodsi uczniowie naszej szkoły z klas I – VII mieli swoje zakończenie w godzinach porannych na boisku budynku A. Uroczystość ta była prowadzona przez p. Ewę Elias. Ich starsi koledzy z klas ósmych i trzecich gimnazjum zakończyli naukę w naszej szkole tego samego dnia, popołudniowymi uroczystościami w budynku B.

Po wprowadzeniu sztandaru, który w tym roku tworzyli uczniowie klas szóstych: Filip Kusz, Hanna Downarowicz i Dominika Drożdż, głos zabrał Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Śnigórski. Życząc wszystkim wspaniałych wakacji przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa oraz odczytał fragment listu Ministra Edukacji Narodowej, p. Dariusza Piontkowskiego oraz życzenia od Opolskiego Kuratora Oświaty, p. Michała Sieka.

W kolejnej części uroczystości przyszedł czas na nagrodzenie uczniów za szczególną postawę i zachowanie. Ta kategoria pojawiła się na zakończeniu roku szkolnego po raz pierwszy, a nagrody dla wyróżnionych pochodzą ze środków Szkolnej Fundacji „Sport i Oświata to Dobra Lokata”.

Wyróżnionymi zostali: Maciej Tratkiewicz, Dawid Aleksandroff, Martyna Boszko, Aleksander Anderst, Agnieszka Kubica, Piotr Bialik, Weronika Biniszewska, Dominik Kawa, Alicja Makosz, Kuba Baklarz, Leon Kowalik, Helena Zapotoczna, Tomasz Brzozowski, Zuzanna Prochota, Zofia Wrzeszcz, Maja Turko, Sebastian Sokolnicki, Daniel Biliczak, Piotr Mende, Szymon Czeczko, Alicja Czuryło, Jakub Korzec, Piotr Mandela, Dobrochna Kantorowicz, Wojciech Szelewski, Marcin Jabłoński, Kinga Ozorkiewicz, Antonina Sławińska, Aleksandra Kowalska, Filip Krawczyk, Tymon Grad, Oliwia Strzelecka, Dominika Drożdż, Anna Zienkiewicz, Alicja Trojan, Anna Woźniak, Zuzanna Sozańska, Jakub Tratkiewicz oraz Wiktoria Wiśnik.

Za sukcesy w konkursach i zawodach wojewódzkich oraz ogólnopolskich, wysoką średnią ocen i wzorowe zachowanie zaszczytu wpisania na karty naszej „Złotej Księgi” dostąpili:

• Zuzanna Wolak z klasy Id;
  • Olimpia Knapik z klasy Vd;
  • Martyna Kalińska z klasy VIa;
  • Anna Zienkiewicz z klasy VIb;
  • Hanna Kaniuka z klasy VIb.

A i to nie koniec wyróżnień. Za zdobycie tytułu laureata etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina” swoją statuetkę odebrał Jakub Tratkiewicz z klasy VIIb, a za coroczne fundowanie dla wybranych uczniów naszej szkoły wyjazdu do Bułgarii, „Złotek” – szkolna maskotka, powędrowała do p. Artura Góralczyka – Prezesa Stowarzyszenia „Bieg Opolski”. Pan Dyrektor zaprezentował również puchar za Współzawodnictwo Sportowe Szkół „Igrzyska Dzieci”, który otrzymaliśmy za zdobycie drugiego miejsca w tym roku szkolnym.

Przyszedł czas na upragnione świadectwa. Na boisku szkolnym otrzymali je uczniowie klas IV – VII, którzy mogli podziwiać na nich czerwony pasek (patrz galeria wyróżnionych – po kliknięciu), pozostali swoje świadectwa otrzymali na spotkaniach z wychowawcami w klasach.

Przed nami już tylko niezapomniane, słoneczne, pełne odpoczynku, ale i dobrej zabawy wakacje. Takich Wam drodzy uczniowie życzymy. Pamiętajcie, aby spędzić je bezpiecznie i rozsądnie!

Opracowanie informacji i zdjęcia: A. Lewandowski