"Mały Olimpijczyk"

.:OPRACOWANIE: p. Aleksandra Kleszcz

W dniu 12 grudnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 odbył się Finał Mistrzostw Opola w Grach i Zabawach „Mały Olimpijczyk”.

Rywalizacja pomiędzy szkołami była bardzo zacięta, a uczestnicy musieli wykazać się wszechstronnym przygotowaniem ruchowym w takich konkurencjach jak:

• slalom z prowadzeniem piłki tenisowej kijem hokejowym,
  • wyścig slalomem z kozłowaniem piłki ręcznej,
  • skoki z piłką siatkową między kolanami,
  • przenoszenie piłki lekarskiej 1 kg,
  • wyścig skokami zajęczymi z przewrotem na materacu,
  • wyścig z przeplotem przez szarfę,
  • wyścig z przeskokiem przez płotek i przejście pod nim,
  • skoki obunóż z miejsca.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Julia Domnik (z klasy IVb), Aleksandra Janikowska (z klasy IVa), Karolina Kropelnicka (z klasy IVa), Nikola Niemirowska (z klasy IVa), Anna Rucińska (z klasy IVa), Zofia Świerczek (z klasy IVa), Julia Urbanek (z klasy IVa), Natalia Węgrzynowska (z klasy IVa), Julia Wojcieszczuk (z klasy IVa), Helena Zapotoczna z klasy (IVa).

Drużynę chłopców tworzyli: Sebastian Buchcic (z klasy IVa), Wojtek Chrabołowski (z klasy IVa), Grzegorz Juszczak (z klasy IVa), Leon Kowalik (z klasy IVa), Alan Mołodecki (z klasy IVa), Mateusz Nowak (z klasy Va), Szymon Pawelec (z klasy IVa), Mateusz Pośledni (z klasy IVa), Bartosz Szczepański (z klasy IVa).

Reprezentanci naszej szkoły w każdej konkurencji dawali z siebie wszystko. Dziewczęta po pięknej walce zajęły drugie miejsce, natomiast chłopcy trzecie. Walczyli do końca godnie reprezentując naszą szkołę.

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

• Dziewczęta

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16

IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24

• Chłopcy

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29

Opiekunowie: mgr Aleksandra Kleszcz i mgr Patryk Komar.

GALERIA ZDJĘĆ:.