Resuscytacja krążeniowo - oddechowa

16 października uczniowie naszej szkoły, pod kierownictwem pani Hanny Wiśniewskiej,  wzięli udział w biciu rekordu  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Akcja organizowana była w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Jej celem było wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Uczniowie pięciu klas naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej gdzie nieustannie przez 30 minut wykonywali uciski ratownicze. Przypomnieli sobie również podstawowe umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalali znajomość numerów alarmowych.

Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za obecność i zachęcamy do pogłębiania wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy.

Opracowanie informacji: D. Waluś, A. Stojakowska