Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018/2019

Już wiemy kto będzie w tym roku szkolnym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego!

Po intensywnej kampanii wyborczej przystąpiliśmy do wyborów, które z wielką przewagą głosów wygrał Dawid Syposz z klasy VI a.

Wybory przebiegały w takiej formie jak wybory powszechne, można było głosować tak, jak robią to dorośli. Żeby otrzymać kartę do głosowania należało okazać legitymację i podpisać się na liście wyborczej. Głos można było oddać w dyskretnej kabinie do głosowania i wrzucić do zaplombowanej urny. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda urna, do której swoje głosy będą oddawać dorośli podczas zbliżających się wyborów samorządowych dzięki uprzejmości dyrektora Krajowego Biura Wyborczego Delegatury Opole pana Rafała Tkacza, który zaszczycił nas swoją obecnością i pełnił rolę przewodniczącego komisji wyborczej.

Skład samorządu na rok 2018/2019 uplasował się następująco:

Przewodniczący: Dawid Syposz z klasy VI a
Zastępca: Kinga Rajwa z klasy VI b
Sekretarz: Daniel Biliczak z klasy IV d

W tym roku dodatkowo uczniowie wybierali Rzecznika Praw Ucznia, którym została pani Patrycja Gabor.

A tak nasze wybory relacjonowało Radio Opole: ¯