Cud dla Dawidka

Walczymy o życie dwuipółletniego Dawidka! Skrajnie niebezpieczna wada serca i płuc są wyrokiem, który los wydał na malutkiego, niewinnego chłopca! W całej Europie nikt nie podejmie się operacji - wada jest zbyt skomplikowana. Jedyny ratunek czeka w USA.(...) Mamy mało czasu, bo jego serce słabnie... Chociaż jeszcze tego nie widać - Dawidek umiera! Potrzebna jest cała armia ludzi dobrych serc, by uzbierać gigantyczną kwotę na operację... Wspólnie dokonajmy tego cudu, uratujmy małe życie!” - przeczytaliśmy na stronie siepomaga.

Kiedy skontaktowała się z nami pani Beata Burzawa, szefowa Fitlife, i zaproponowała wspólną akcję mającą na celu zbiórkę pieniędzy dla Dawidka, bez chwili namysłu zdeklarowaliśmy chęć pomocy. Postanowiliśmy, że Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego, podczas której będziemy zbierali finansowe wsparcie, odbędzie się dokładnie w tym samym dniu, co akcja organizowana przez Fitlife. Pan dyrektor Śnigórski oraz pani wicedyrektor Danielko osobiście zaangażowali się w akcję. Dzięki wspólnym działaniom, m.in. I Konwencji Ruchu Holistycznego, licytacji oraz zbiórce do puszek, 8 września udało się zebrać 6 500 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy okazali serce i wsparli nasze działania.

Na 21 listopada 2018 roku wyznaczona została data operacji Dawidka. Wiemy,
że bez pieniędzy, które dla chłopczyka zbierała cała Polska, nie byłaby ona możliwa. Pomyśleliśmy jednak, że dzielnemu opolaninowi przyda się także inna forma wsparcia. Chcieliśmy pokazać, jak bardzo mu kibicujemy, dlatego nasi uczniowie postanowili zrobić coś jeszcze. Sami wymyślili scenariusz filmiku, nagrali go, a następnie opracowali. Przekaz dzieciaków z VIa ma stanowić mentalne wsparcie dla Dawidka i jego rodziców. Wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Polskich Olimpijczyków trzymają za Państwa kciuki.

Autorem pomysłu na scenariusz był Kajetan Picher, natomiast filmik opracował Wojciech Tkacz. Świetnie się spisaliście.

Opracowanie informacji: K. Calicka

ARCHIWUM STRONY INTERNETOWEJ PSP2       Lata szkolne: 2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018

ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS