Integracyjny rajd czwartoklasisty - sprawozdanie klasy 4 A

Dnia 19 września 2018 r. odbył się rajd integracyjny uczniów klas czwartych.

Czwartoklasiści ze swoimi wychowawcami udali się na przystanek autobusowy. Autobusem linii siedemnaście dotarli na pętlę przy ulicy Częstochowskiej w Opolu. Po prawie godzinnym marszu dotarliśmy do zielonej polany w Zbicku koło Opola.

Na miejscu czekali na nas strażacy z rozpalonym ogniskiem. Za wytrwałość w dojściu do celu, nasza klasa – IVa z wychowawcą p. Patrycją Gabor jako pierwsza piekła kiełbaski. Po zjedzeniu kiełbasek i wesołych rozmowach, odbył się konkurs wiedzy o ziemniaku. Po ostrej rywalizacji wygrała klasa IVd, nagrodą był woreczek ziemniaków. Szczęśliwi i pełni zapału przystąpiliśmy do zabaw w różnych grupach: Zapaleńców Sportowych, Poskramiaczy Kredek, Niszczycieli Nudy i Czarodziejów Pięciolinii. Grupa Zapaleńców Sportowych doskonaliła szybkość i zwinność na torach w tej kategorii byliśmy najlepsi. Poskramiacze Kredek klasy IVa narysowali dziewczynkę z kolorową parasolką i kosz śmiesznych ziemniaków. Wielką atrakcją były skecze przygotowane przez Niszczycieli Nudy. Bardzo podobał się występ naszej klasy – ziemniaczane jacuzzi. Wszyscy pękali ze śmiechu. Natomiast Grupa Czarodziejów Pięciolinii stworzyła radosną piosenkę o ziemniaku. Po rywalizacji w grupach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Pani Katarzyna Calicka ogłosiła, że za wspólną zabawę w przyjacielskiej atmosferze, zwycięzcami zostali wszyscy uczniowie. Na koniec imprezy strażacy wykonali pokaz umiejętności posługiwania się sprzętem strażackim, a uczniowie zjedli pieczone w ognisku ziemniaki.

Do szkoły wróciliśmy około godziny 14-tej.

Rajd był super zabawą, wszyscy się świetnie bawili, a przede wszystkim lepiej poznali.

Helena Zapotoczna kl. IVa