Sportowy Rok Szkolny rozpoczęty!

.:OPRACOWANIE: p. Adrian Lewandowski

Pierwsza informacja w zakładce SPORT nie może rozpocząć się od niczego innego, niż Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Nastąpiła ona w pierwszą sobotę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu w budynku A przy ulicy Katowickiej 35.

Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Śnigórski, w obecności znamienitych gości: Prezesa Zarządu fundacji Sport i Oświata to Dobra Lokata – p. Jowity Syposz, członkini Prezydium Rady Rodziców – p. Patrycji Remisz, Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 - p. Beaty Wyżlińskiej, Radnego Miasta Opola – p. Tomasza Wróbla, chwilkę po godzinie 9:00 zainaugurował kolejny sportowy rok szkolny. Wśród zaproszonych gości był także Olimpijczyk – p. Janusz Trzepizur. Nie zabrakło również telewizji – TVP3 Opole odwiedziło naszą imprezę ponieważ w tym roku, poza rozgrywkami sportowymi w duchu fair play, naszej imprezie przyświecał szczytny cel – włączyliśmy się w akcję „Cud dla Dawidka”.

W imieniu Dawidka dziękujemy za okazane serce!

Po przemarszu reprezentacji klas I – VIII, wniesieniu flagi olimpijskiej przez naszych sportowców, zapaleniu znicza oraz odczytaniu apelu olimpijskiego i ślubowaniu wszystkich sportowców nadszedł czas na ruch, sport i dużo zabawy. W tym roku te aktywności odbywały się aż w czterech miejscach: na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, hali namiotowej oraz sali sportowej. Doskonałą organizację imprezy zawdzięczamy p. Patrykowi Komarowi i p. Bogusławie Westenholz.

Po wspaniałej zabawie, reprezentanci klas przyjęli dyplomy oraz ufundowane przez Radę Rodziców zdrowe przekąski w postaci pysznych, polskich jabłek.

Sportowy Rok w szkole Polskich Olimpijczyków został rozpoczęty!

GALERIA ZDJĘĆ PO KLIKNIĘCIU TUTAJ:.