"Kangur 2018" - nagrody rozdane!

.:OPRACOWANIE: p. Bożena Kędzierska

29 maja 2018 r. reprezentanci naszej szkoły po raz kolejny mogli wziąć udział w uroczystym rozdaniu nagród w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – tym razem edycja – 2018, które odbyło się w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Do uczestnictwa w gali zaproszeni zostali uczniowie, którzy w tym roku uzyskali bardzo dobry wynik w konkursie: Kuba Baklarz z klasy IIc, Amelia Łopianiak z klasy IVa (Amelka niestety nie mogła być obecna, w tym samym terminie miała zawody pływackie).

Uroczystość miała charakter bardzo oficjalny. Oprócz dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji p. Hanny Franczak, wzięli w niej także udział wice marszałek woj. opolskiego Szymon Ogłaza, koordynator regionalny konkursu – p. Renata Najwer oraz pracownicy metodyczni RCRE Opole.

Obejrzeliśmy prezentację o K-dronach – jedenastościennej bryle geometrycznej odkrytej przez Janusza Kapustę, mającej wszechstronne zastosowanie w życiu codziennym.

Po prezentacji nastąpiła najbardziej oczekiwana przez przybyłych część uroczystości, a mianowicie wręczenie nagród. Jako pierwsi zostali wyczytani laureaci konkursu, w tym siostra naszej wyróżnionej – Martyna, absolwentka naszej szkoły. Następnie nagrody odebrali uczniowie z wynikami bardzo dobrymi – w pierwszej kolejności najmłodsi, a wśród nich Kuba, którego wspierały mama i babcia.

Gratulacje!

Po zakończeniu gali i odebraniu pozostałych nagród dla wyróżnionych w konkursie uczniów naszej szkoły pozostało jedynie jedno – do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu – Kangur 2019!

Ale to jeszcze nie wszystko! Amelka otrzymała swoje nagrody już następnego dnia i chociaż jedynie w obecności swojej klasy, to nic nie umniejsza jej sukcesu!

Gratulacje!

GALERIA ZDJĘĆ:.