Stypendium Stowarzyszenia Parlament Dobroczynności

.:OPRACOWANIE: p. Roman Stelmaszyk

16 maja w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu odbyła się szczególna uroczystość. Prezes Stowarzyszenia Parlament Dobroczynności – p. Lesław Watras, wręczał największym talentom artystycznym i sportowym w Opolu stypendia. W gronie wybitnych uczniów Opola znalazł się nasz uczeń Jakub Kasperek, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu, który przez kapitułę stowarzyszenia został nagrodzony rocznym stypendium finansowym na rozwijanie swojego talentu sportowego.

Jakub Kasperek to uczeń klasy VIb z poszerzonym programem wychowania fizycznego o lekkoatletykę. Jakub uczy się dobrze (średnia ocen powyżej 4,0). Nie sprawia problemów wychowawczych. Kulturalny, życzliwy, koleżeński, chętny do pomocy innym. Zaangażowany wraz z mamą w życie szkoły (festyn środowiskowy, wigilie klasowe, kiermasz, imprezy klasowe). Od klasy czwartej otrzymuje bardzo dobrą ocenę z zachowania. Zdyscyplinowany z pomysłami.

Od września 2015 r. uczęszcza systematycznie na zajęcia programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Pracowitością i zaangażowaniem na zajęciach lekkoatletycznych osiąga pierwsze swoje sukcesy sportowe. 26 września 2017 r. zajmuje trzecie miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Opolu i awansuje do Finałów Wojewódzkich w Lasocicach, podczas których 4 października 2017 r. zajmuje siódme miejsce.  W mistrzostwach miasta i powiatu w Opolu 29 września 2017 r. zajmuje z drużyną pierwsze miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Korfantowie 7 kwietnia 2018 r. zajmuje trzecie miejsce, a w Czwórboju Lekkoatletycznym w Mistrzostwach Opola wraz z drużyną zdobywa pierwsze miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego.

Jakub jest uczniem zdolnym, którego trzeba wspierać w rozwoju jego pasji sportowych.

Bardzo Jakubowi gratulujemy i życzymy mu rozwijania swojego talentu oraz sukcesów sportowych.

Jakubowi w uroczystości towarzyszyła mama oraz wicedyrektor szkoły p. Roman Stelmaszyk. Uroczystość uświetniły występy uzdolnionej młodzieży. Zgromadzeni goście byli pod wielkim wrażeniem ich talentu.

GALERIA ZDJĘĆ:.