Srebro i brąz w Finale Wojewódzkim w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców

.:OPRACOWANIE: p. Dariusz Kopczyński

W wyniku wcześniejszych eliminacji, Półfinałów Miejskich, Półfinałów Wojewódzkich w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców do ścisłego Finału zakwalifikowały się cztery najlepsze zespoły z całego województwa.

Do walki o mistrzostwo województwa w kategorii dziewcząt stanęły drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Głuchołaz, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Głuchołaz, Publicznej Szkoły Podstawowej ze Strzelec Opolskich i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Opola.

O mistrzostwo województwa wśród chłopców rywalizowały reprezentacje szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Prudnika, Szkoły Podstawowej nr 1 z Niemodlina, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Opola i Zespołu Szkół ze Strojca.

Marzenia o zwycięstwie i złotym medalu motywowały wszystkich zawodników do pełnego poświęcenia i zaangażowania w każdą sekundę meczu. Każda z drużyn rozegrała po trzy mecze. Ostatecznie wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Głuchołaz, która wygrała wszystkie swoje spotkania, zdobywając tytuł mistrzowski. W rywalizacji pomiędzy męskimi drużynami bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Niemodlina, która wygrała wszystkie swoje mecze.

Żeńska reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków osiągnęła wspaniały sukces zdobywając brązowy medal w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce Dziewcząt.

Reprezentacja męska Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal w Finale Wojewódzkim.

Reprezentacje koszykarek i koszykarzy PSP nr 2 zasłużyły na słowa uznania za postawę, ogromną determinację i sportową walkę. Wielkie gratulacje!

Skład reprezentacji dziewcząt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2: Agata Brzoza, Urszula Domagała, Lena Frąk, Natalia Furs, Julia Jonczyk, Ewa Juszczak, Kamila Klimek, Aleksandra Kliś, Zuzia Koblak, Anna Świerc, Joanna Wojnar, Anna Zienkiewicz. Opiekun: p. Dariusz Kopczyński.

Wyniki spotkań dziewcząt:

• PSP nr 2 Głuchołazy – PSP nr 1 Głuchołazy (15:18)
  • PSP nr 2 Opole – PSP nr 7 Strzelce Opolskie (18:14)
  • PSP nr 1 Głuchołazy – PSP 7 Strzelce Opolskie (39:13)
  • PSP nr 2 Głuchołazy – PSP nr 2 Opole (28:19)
  • PSP nr 2 Opole – PSP nr 1 Głuchołazy (13:18)
  • PSP nr 7 Strzelce Opolskie – PSP nr 2 Głuchołazy (21:43)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Głuchołazy

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Głuchołazy

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Opole

IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 Strzelce Opolskie

Wyniki spotkań chłopców:

• SP Strojec – PSP nr 2 Opole (15:32)
  • PSP nr 4 Prudnik – SP nr 1 Niemodlin (17:40)
  • PSP nr 2 Opole – SP nr 1 Niemodlin (14:27)
  • SP Strojec – PSP nr 4 Prudnik (17:34)
  • PSP nr 4 Prudnik – PSP nr 2 Opole (15:43)
  • SP nr 1 Niemodlin – SP Strojec (32:15)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 Niemodlin

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Opole

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Prudnik

IV miejsce: Zespół Szkół Strojec

Skład reprezentacji chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2: Kacper Aksamit, Wiktor Andruszko, Jan Bobrowski, Filip Kusz, Marcin Leszczyński, Kamil Poluszyński, Piotr Rożniatowski, Stanisław Saj, Oleg Sławiński, Igor Sowiński, Jerzy Zembaczyński, Mikołaj Źyrek. Opiekun: p. Dariusz Kopczyński.

GALERIA ZDJĘĆ:.