"800 - lat Opola"

.:OPRACOWANIE: p. Urszula Długosz

Klasa IIIb realizowała program edukacyjny „800 – lat Opola”.

Uczniowie oglądali filmy edukacyjne „Miasto legend i tajemnic”, „Opole Piastów”. W ramach akcji „5 minut dla książki” dzieci poznały „Legendę o powstaniu Opola”. „Poznaj Opole w szkole” – 800 lat Opola 1217 – 2017, ta wirtualna wędrówka, poznajemy nasze miasto również spodobało się. Wystawa prac plastycznych uczniów „Opole”, puzzle „Moje Opole”, wystawa albumów, widokówek, woluminów o Opolu zainteresowały nie tylko dzieci lecz również ich rodziców i studentów – praktykantów z Uniwersytetu Opolskiego. Ćwiczenia praktyczne „Miary dawniej i dziś” wzbudziły wiele emocji. Prace przestrzenne wykonane przez uczniów „Świąteczne okno. Opolskie kamieniczki” były doskonałym prezentem świątecznym dla rodziców. Nina Janowska przygotowała prezentację multimedialną „800 – lat Opola”. Uczennica przedstawiła historię miasta oraz jego najważniejsze zabytki – ich wygląd dawniej i obecnie. Natomiast w ramach kółka uczniowie klasy IIIb pogłębiali wiedzę o Opolu.

Program uczył, cieszył i bawił.

GALERIA ZDJĘĆ:.