Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu

.:OPRACOWANIE: p. Jolanta Baudisz, Hanna Calicka (VIa)

Aniołki – tak nazywane są dzieci, które odeszły… przegrały z chorobą. Ich zdjęcia wiszą w siedzibie fundacji, jest ich wiele... są też fotografie tych, które walczą o każdy kolejny dzień swojego życia. Mogły się o tym przekonać nasze uczennice, które w dniu 11 grudnia zaniosły kartki świąteczne do fundacji.

Kartek było około 130, a wykonali je wszyscy uczniowie klas od czwartych do szóstych podczas lekcji plastyki. Kartki zostaną przekazane ludziom, którzy wspomagają hospicjum, dzięki którym dzieci będące pod opieką fundacji mają lepsze, godniejsze życie. Przekazaliśmy także koperty dla podopiecznych fundacji, w których znalazły się imienne życzenia dla chorych dzieci oraz ich rodzin. Bardzo dziękuję za szczególną pomoc dziewczynkom z klasy VIb, Hani L. i Ewie J., które w sposób szczególny pomagały przy wypisywaniu życzeń i pakowaniu kopert.

Nasze uczennice, które odwiedziły fundację, to dziewczynki o wielkich małych serduszkach. Bardzo wrażliwych i chętnych do niesienia pomocy innym. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za to jakie jesteście. A wszystkim dzieciom, które zrobiły kartki, przekazuję, że ich praca została doceniona i stała się darem serca dla innych.

Bardzo dziękujemy p. Sylwii, która pracuje w fundacji. Opowiedziała nam o tym jak wygląda codzienność w takim miejscu, na czym polega leczenie małych pacjentów w domu, a także przekazała historie małych aniołków, których zdjęcia widniały na ścianach. Pytania na jakie odpowiadała najczęściej: a czy ta dziewczynka jeszcze żyje?, a na co była chora ? dlaczego umarła...?

Przynieśliśmy do szkoły plakaty, które będą przypominały nam wszystkim, że jest takie miejsce, które otwiera serca... Jeśli będziecie chcieli pomóc, powiedzcie rodzicom…, a kiedy skończycie 16 lat będziecie mogli sami pomagać jako wolontariusze.

GALERIA ZDJĘĆ:.