Gra prawnicza

.:OPRACOWANIE: Mikołaj Żyrek (Va), p. Katarzyna Calicka

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Prawnika Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu przygotowała bardzo ciekawą propozycję edukacyjną. 4 grudnia uczniów klasy Va odwiedziła p. Aleksandra Gaj, która przeprowadziła grę o tematyce prawniczej.

Wczoraj na dwóch lekcjach języka polskiego mieliśmy gościa. Odwiedziła nas pani z rady prawniczej.

Kiedy weszliśmy do klasy, zobaczyliśmy połączone ławki i panią prawnik. Podzieliliśmy się na cztery zespoły, a każdy z nich zajął miejsce przy osobnym stole.

Czekały tam na nas cztery teczki i sejf.

Po chwili pani prawnik wytłumaczyła nam zasady gry. W czterech teczkach były zadania, które mieliśmy rozwiązać. Zadania polegały między innymi na układaniu puzzli oraz dopasowywaniu kluczy. Po poprawnie wykonanej pracy, otrzymywało się cyfrę. Kiedy grupa rozwiązała zadania, musiała wpisać otrzymane cyfry do sejfu i jeżeli sejf się otworzył, to znaczyło, że poprawnie rozwiązała wszystkie zadania. W każdym sejfie znajdowała się koperta, a w każdej z nich trzy pytania.

Gdy wszystkie drużyny skończyły odpowiadać na pytania, pani ogłosiła werdykt. Wygrała drużyna fioletowa, która zdobyła 17 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna niebieska, która miała 15 punktów, trzecie miejsce zajęła drużyna zielona, która zdobyła 11 punktów, a czwarte miejsce zajęła drużyna czarna z 9 punktami. Następnie omówiliśmy zadania, a potem pani opowiedziała nam trochę o zawodzie prawnika.

Zajęcia były bardzo ciekawe i wszystkim się podobały.

Uczniowie klasy Va serdecznie dziękują pani Aleksandrze Gaj za niezwykle interesującą lekcję.

GALERIA ZDJĘĆ:.