Głosowanie jak w wyborach powszechnych

.:OPRACOWANIE: p. Adrian Lewandowski, p. Piotr Kraus, p. Witold Wośtak

29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego – niecodzienne, gdyż obowiązywały zasady znane z wyborów powszechnych.

„Chodzi o przybliżenie dzieciom reguł głosowania i uświadamianie znaczenia ich udziału w głosowaniu” – powiedział w wywiadzie dla Radia Opole p. Rafał Tkacz, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Delegatury Opole.

Więcej o wyborach we wspomnianym wywiadzie na: radio.opole.pl, natomiast w wyniku głosowania ukształtował się następujący skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018:

Przewodnicząca: Ewa Juszczak z klasy VIb

Zastępca: Urszula Domagała z klasy VIa

Sekretarz: Stanisław Szczygieł z klasy IVa

W wyborach oddano 217 ważnych głosów.

Jednocześnie przypominamy, że zebrania Samorządu Uczniowskiego odbywają się w każdą środę o godz. 10:40 (po trzeciej lekcji) w sali 104. Obecność Samorządów Klasowych obowiązkowa!

GALERIA ZDJĘĆ:.