Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018

.:OPRACOWANIE: p. Roman Stelmaszyk, p. Adrian Lewandowski, p. Magdalena Rynkal

W sobotę 16 września zainaugurowaliśmy sportowy rok szkolny 2017/2018.

O godzinie 10:00 nauczyciel wychowania fizycznego – p. Małgorzata Janas, wprowadziła uczniów-sportowców, którym nie przeszkadzały ani chmury, ani deszcz na dziedziniec szkolny. Po przemarszu uczniowie klas I – VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjalnych wzięli udział w Ceremoniale Olimpijskim.

Flagę olimpijską wniósł poczet flagowy złożony z uczniów klas szóstych: Ewa Juszczak, Martyna Kalińska, Kamil Poluszyński, Janek Bobrowski. Są to wybitni sportowcy, laureaci zawodów szkolnych i międzyszkolnych – od konkurencji lekkoatletycznych, indywidualnych po gry zespołowe oraz sporty walki takie jak judo. Znicz zapalili uczniowie klas pierwszych w asyście swoich starszych koleżanek i kolegów z klas siódmych: Oliwia Sacheta z Izą Matuszewską oraz Kuba Oleśków z Adamem Janikowskim. Uczniowie klas czwartych odczytali Apel Olimpijski oraz Ślubowanie: Amelka Łopianiak oraz Julka Praszel.

Pan Dyrektor Mirosław Śnigórski powitał zaproszonych gości: Adama Malchera – reprezentanta Polski w piłce ręcznej, zawodnika KS Gwardia w Opolu oraz kapitana drużyny KS Gwardia w Opolu – Mateusza Jankowskiego, Janusza Trzepizura olimpijczyka, koordynatora programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Życzenia sportowej „fair-walki” w zawodach sportowych na inauguracji oraz w całym sportowym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły całą sobotnią imprezę.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego Pań: Bogusławy Westenholz, Małgorzaty Janas, Iwony Amrogowicz, Magdaleny Czech oraz Panów: Dariusza Kopczyńskiego i trenerów z programu „Lekkoatletyka dla każdego” Michała Kulisia, Patryka Komara, Huberta Olczyka, Konrada Owczarka, Mario i Livio Wiktoria impreza została przeprowadzona sprawnie z wieloma sportowymi atrakcjami. W imprezie uczestniczyli także trenerzy UKS Trolik propagując unihokej oraz rozwijanie talentów sportowych.

GALERIA ZDJĘĆ PO KLIKNIĘCIU TUTAJ:.