"FotoAktywna szkoła" na PGE Narodowym

.:OPRACOWANIE: p. Roman Stelmaszyk, p. Adrian Lewandowski

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu wyróżniona przez Ministra Sportu i Turystyki – p. Witolda Bańkę na uroczystej Gali podsumowującej Europejski Tydzień Sportu, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 30 września 2016 r.

W Loży Platynowej stadionu nagrodę z rąk Ministra odebrali: autor wyróżnionego zdjęcia w konkursie fotograficznym „FotoAktywność” Europejskiego Tygodnia Sportu „BeActive” – p. Adrian Lewandowski oraz organizator wydarzenia Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu, wicedyrektor szkoły – p. Roman Stelmaszyk. Nagrodą była statuetka i 500 złotych dla szkoły na zakup sprzętu sportowego.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zdjęcie p. Adriana znalazło się wśród równorzędnie nagrodzonych 25 wydarzeń sportowych z 877 w całej Polsce (zdjęcie znajdziecie na stronie w galerii naszej Inauguracji po kliknięciu tutaj). W Europejskim Tygodniu Sportu wzięło udział blisko 150 tysięcy uczestników. A jak wyglądało to wydarzenie? Obejrzyjcie w nagraniu poniżej:

Na Gali obecni także byli ambasadorowie projektu: mistrz paraolimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż – Maciej Lepiato, czwarta w Rio de Janeiro, sztangistka – Justyna Kozdryk oraz były piłkarz ręczny – Artur Siódmiak. Wśród ambasadorów ETS są również: Marcin Gortat, Oktawia Nowacka, Zofia Noceti-Klepacka, Jerzy Janowicz, Marta Domachowska, Czesław Lang i Zbigniew Bródka.

W trakcie Gali na wszystkich zrobił duże wrażenie występ grupy Capoeira z Klubu Sportowego Capoeira Camangula. Ku uciesze laureatów po zakończeniu uroczystości odbyło się zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z samym stadionem, jak również Reprezentacją Polski w piłce nożnej.

Idąc za słowami Ministra Sportu i Turystki – Witolda Bańki: #BeActive – bądźcie aktywni!

Zobaczcie również na stronach:

GALERIA:.