Inauguracja Roku Sportowego 2016/2017

.:OPRACOWANIE: p. Roman Stelmaszyk, p. Adrian Lewandowski

W sobotę 17 września odbyła się w naszej szkole Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017.

O godzinie 10:00 chorąży uroczystości – p. Bogusława Westenholz (nauczyciel wychowania fizycznego) wprowadziła na dziedziniec szkolny zorganizowane grupy sportowców ze wszystkich klas.

Uczniowie uczestniczyli w uroczystym Ceremoniale Olimpijskim otwierającym nowy Sportowy Rok Szkolny. Wysłuchali i zobaczyli na końcu ślubując:

• hymn olimpijski,
  • wniesienie flagi olimpijskiej (poczet flagowy tworzyli uczniowie: Daria Bilińska, Izabella Matuszewska, Kacper Prokop, Adam Janikowski),
  • znicz zapalił Oliwier Sośnicki,
  • Apel Olimpijski odczytał Filip Sabat,
  • ślubowanie w imieniu wszystkich uczniów odczytał Bartosz Samulski.

P. Roman Stelmaszyk – wicedyrektor szkoły, życzył sportowej walki oraz otworzył Sportowy Rok Szkolny 2016/2017.

Uczniowie-zawodnicy rywalizowali:
  • w biegu przez płotki,
  • ćwiczyli koordynację ruchową na drabinkach,
  • rzucali vortexami i oszczepami,
  • sprawdzali swoją sprawność na krzyżakach sprawnościowych,
  • próbowali pierwszych skoków o tyczce,
  • skakali wzwyż,
  • próbowali poprawić swoje rekordy w biegu lotnym z pomiarem elektronicznym na odcinku 30 metrów.

Trenerzy z programu „Lekkoatletyka dla każdego” pomagali swoimi radami jak poprawnie pokonać daną próbę sprawnościową.

O godzinie 12:00 nastąpiło zakończenie rozgrywek i ich podsumowanie. Wręczono dyplomy za udział.

Wyróżniono najszybszego sprintera i sprinterkę. Najszybciej biegali:

Ewa Juszczak

Julia Cegiełka

Zuzanna Koblak

Filip Kusz

Oliwier Sośnicki

Kamil Poluszyński

Pogoda oraz frekwencja była wspaniała kolejny raz utwierdzając nas w tym, że sport i zabawa dla dziecka jest tym czym dla osoby dorosłej praca.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom administracji szkolnej gratuluje oraz bardzo dziękuję w imieniu dyrekcji szkoły.

Sportowy Rok Szkolny 2016/2017 został rozpoczęty!

GALERIA ZDJĘĆ PO KLIKNIĘCIU TUTAJ:.