Siatkarski Puchar Świata w naszej szkole!

15 października 2014r. w asyście firmy ochroniarskiej gościł w naszej szkole bardzo cenny przedmiot – Puchar Świata zdobyty przez naszych siatkarzy.

Stworzenia pucharu podjęli się dwaj Szwajcarzy – Thilo Alex Brunner oraz Joergow Mettler. Z kolei za produkcję odpowiadała firma Eichenberger LTD.

Trofeum składa się z 12 indywidualnych części, przedstawiających 12 zawodników (na boisku lub w drużynie). Pojedyncze elementy łączą się ze sobą, symbolizując rotację siatkarzy na boisku. Poza tym tworzą we wnętrzu struktury kształt piłki. Puchar waży 9 kg i mierzy prawie 43 cm. Nie ma jednolitego koloru – przechodzi z niklu w złoto, co ma z kolei symbolizować wznoszenie się drużyny w drodze po mistrzostwo. Podstawa trofeum zawiera nazwy poprzednich zwycięzców tytułu Mistrzów Świata. Projekt z założenia ma wyrażać szybkość oraz elegancję siatkówki, a również wartość czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym osobom, dzięki którym mogliśmy się cieszyć wraz z naszymi siatkarzami z sukcesu zdobycia tego pięknego pucharu. Inicjatywa podziękowania w tej formie polskim kibicom za wspieranie naszych siatkarzy w czasie turnieju jest fantastyczna.

Około 1000 osób dzisiaj mogło puchar dotknąć, trzymać, podnieść i czuć się jak zwycięzcy
Mistrzostw Świata, co możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej lub więcej lepszej jakości w galerii. Jeżeli chcesz zachować sobie któreś ze zdjęć, możesz je pobrać w pracowni komputerowej lub bezpośrednio ze strony (otwierając
„miniaturkę” zdjęcia w nowej karcie - prawy przycisk myszy i zapisać na swój komputer). Pracownicy szkoły mogą odebrać swoje zdjęcia z pucharem u Wicedyrektora do spraw sportu - Romana Stelmaszyka.

Dodatkowe informacje na: opole.sport.pl

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk